TDYUda “Sayg‘oqlar xalqaro kuni” munosabati bilan targ‘ibot darslari o‘tkazildi
Shu munosabat bilan Toshkent davlat yuridik universiteti Ekologiya huquqi kafedrasi tomonidan turli targ‘ibot darslari tashkil etildi.
Mashg‘ulotlarda talabalarga sayg‘oqlarning bioxilma-xillikni saqlashdagi o‘rni, ularning “Qizil kitob”ga kiritilish sabablari, sayg‘oqlarni muhofaza qilish yo‘lidagi xalqaro hamkorlik masalalari xususida ma’lumot berildi.
Ta’kidlanganidek, sayg‘oqlar Markaziy Osiyo cho‘l va dasht mintaqalariga xos tur bo‘lib, ularni muhofaza qilish sohasida O‘zbekiston va Qozog‘iston Respublikalari o‘rtasida o‘zaro hamkorlik amalga oshirib kelinmoqda.

Awareness sessions dedicated to International Saiga Day have been held at TSUL
In this regard, the Department of Environmental Law at Tashkent State University of Law organized various awareness sessions.
During these sessions, students were provided with information about the role of saigas in preserving biodiversity, the reasons for their inclusion in the Red Book, as well as issues of international cooperation in the field of saiga conservation.
It was noted that saigas are a species inhabiting the desert and steppe regions of Central Asia, and that cooperation is underway between the Republics of Uzbekistan and Kazakhstan for their protection.