TDYUda “Yer sharini asraylik!” shiori ostida targ‘ibot darslari tashkil etildi
Xabaringiz bor, Oʻzbekiston Respublikasi Prezidentining 2023-yil 31-maydagi “Ekologiya, atrof-muhitni muhofaza qilish va iqlim oʻzgarishi vazirligi faoliyatini samarali tashkil etish chora-tadbirlari toʻgʻrisida”gi Qarori bilan tasdiqlangan Ekologiya, atrof-muhitni muhofaza qilish va iqlim oʻzgarishi masalalariga bagʻishlangan muhim sanalar boʻyicha oʻtkaziladigan tadbirlar kalendar rejasiga muvofiq 20-mart kuni respublikamizda “Yer kuni” etib belgilangan.
Shu munosabat bilan Toshkent davlat yuridik universiteti talabalari uchun Ekologiya huquq kafedrasi professor-o‘qituvchilari tomonidan “Yer sharini asraylik!” shiori ostida targ‘ibot darslari o‘tkazildi.
Mashg‘ulotlarda talabalarga tabiatni asrash, undan oqilona foydalanish, tabiatga zarar yetkazish bilan bog‘liq holatlar uchun javobgarlik masalalari haqida ma’lumot berildi.

В ТГЮУ организованы информационные занятия под девизом «Давайте беречь земной шар!»
Как вы знаете, согласно постановлению Президента Республики Узбекистан от 31 мая 2023 года «О мерах по эффективной организации деятельности Министерства экологии, охраны окружающей среды и изменения климата», был утвержден календарный план мероприятий, посвященных важным датам в области экологии, охраны окружающей среды и изменения климата. В соответствии с документом, 20 марта в нашей стране был установлен Днем Земли.
В связи с этим, для студентов Ташкентского государственного юридического университета преподавателями кафедры экологического права проведены информационные занятия под девизом «Давайте беречь земной шар!».
В ходе занятий студентам предоставлена информация о сохранении природы, рациональном использовании природных ресурсов и ответственности за экологические правонарушения.