TDYUda 3-mart — Butunjahon yovvoyi tabiat kuni munosabati bilan tushuntirish-targ‘ibot tadbirlari tashkil etildi
Toshkent davlat yuridik universiteti Ekologiya huquqi kafedrasi professor-o‘qituvchilari tomonidan o‘tkazilgan tadbirlarda ishtirokchilarga mamlakatimizda ekologik barqarorlikni saqlash, yovvoyi tabiatni asrab-avaylash, yovvoyi fauna va flora dunyosi haqida batafsil ma’lumot berildi.
Targ‘ibot tadbirlari davomida talabalar o‘zlarini qiziqtirgan savollarga javob oldi.
Ma’lumot uchun: 2013-yil 20-dekabrda Birlashgan Millatlar Tashkiloti Bosh Assambleyasi oʻz rezolyutsiyasi bilan keng jamoatchilikning yovvoyi hayvonot va oʻsimlik dunyosi haqida xabardorligini oshirish maqsadida 3-martni — Butunjahon yovvoyi tabiat kuni deb eʼlon qilgan.

В ТГЮУ организованы разъяснительные мероприятия, приуроченные к 3 марта – Всемирному дню дикой природы
На мероприятиях, проведенных преподавателями кафедры экологического права Ташкентского государственного юридического университета, участникам была предоставлена подробная информация о сохранении экологической стабильности, защите дикой природы, мира дикой фауны и флоры нашей страны.
В ходе мероприятий студенты получили ответы на интересующие их вопросы.
Для информации: 20 декабря 2013 года 68-я сессия Генеральной Ассамблеи Организации Объединенных Наций постановила провозгласить 3 марта Всемирным днем дикой природы, с тем чтобы повысить уровень осведомленности в вопросах дикой фауны и флоры.