Turkiyaning Istanbul shahrida “TAA Arbitration Academy 2024” loyihasi doirasida Turkiya arbitraj assotsiatsiyasi tomonidan xalqaro tijorat arbitraji bo‘yicha mashg‘ulotlar o‘tkazildi.
Turli mamlakat oliy ta’lim muassasalari, xususan, Toshkent davlat yuridik universiteti talabalari ishtirok etgan mashg‘ulotlarda arbitraj shartnomasi, arbitraj jarayonining bosqichlari, qurilish nizolarida arbitraj, karyera va xalqaro arbitrajda “soft skills”, ya’ni yumshoq ko‘nikmalarning ahamiyati va boshqa mavzular muhokama qilindi.
Shuningdek, tadbir ishtirokchilari bir qator yetakchi advokatlik firmalari va arbitraj markazlariga tashrif buyurish imkoniyatiga ega bo‘ldi.

Студенты ТГЮУ приняли участие в TAA Arbitration Academy 2024
В Стамбуле (Турция) в рамках проекта «Arbitration Academy 2024» Тюркской арбитражной ассоциацией проведены занятия в области международного коммерческого арбитража.
В ходе занятий, в которых приняли участие также студенты Ташкентского государственного юридического университета, рассмотрены такие темы, как арбитражное соглашение, стадии арбитражного разбирательства, арбитраж при строительных спорах, карьера и важность soft skills в международном арбитраже.
Кроме того, участники TAA Arbitration Academy 2024 получили возможность посетить ряд ведущих юридических фирм и арбитражных центров.