Turkiyaning Istanbul shahrida “TAA Arbitration Academy 2024” loyihasi doirasida Turkiya arbitraj assotsiatsiyasi tomonidan xalqaro tijorat arbitraji bo‘yicha mashg‘ulotlar o‘tkazildi.
Turli mamlakat oliy ta’lim muassasalari, xususan, Toshkent davlat yuridik universiteti talabalari ishtirok etgan mashg‘ulotlarda arbitraj shartnomasi, arbitraj jarayonining bosqichlari, qurilish nizolarida arbitraj, karyera va xalqaro arbitrajda “soft skills”, ya’ni yumshoq ko‘nikmalarning ahamiyati va boshqa mavzular muhokama qilindi.
Shuningdek, tadbir ishtirokchilari bir qator yetakchi advokatlik firmalari va arbitraj markazlariga tashrif buyurish imkoniyatiga ega bo‘ldi.

In Istanbul, Turkiye, as part of the "Arbitration Academy 2024" project, the Turkic Arbitration Association conducted sessions in the field of international commercial arbitration.
During the sessions, which also included students from Tashkent State University of Law, topics such as arbitration agreements, stages of arbitration proceedings, arbitration in construction disputes, career development, and the importance of soft skills in international arbitration were discussed.
Additionally, participants of the TAA Arbitration Academy 2024 had the opportunity to visit several leading law firms and arbitration centers.