Ural federal universitetida “Yozgi universitet — 2023” xalqaro loyihasi tashkil etildi. Bir vaqtning o‘zida Qozon federal universiteti va Sibir federal universitetida boshlangan xalqaro loyihada O‘zbekiston, Qozog‘iston, Tojikiston, Qirg‘iziston, Belarus, Armaniston, Ozarbayjon, Gruziya, Serbiya, Braziliya, Hindiston, Vetnam, Xitoy, Kolumbiya, Yaman, Misr va Turkmaniston kabi 25 ta mamlakatdan 1200 nafardan ortiq talaba qatnashdi.
“Yozgi maktab — 2023”da Toshkent davlat yuridik universiteti “Xalqaro huquq va qiyosiy huquqshunoslik” fakulteti tyutori Oyatbek Mamayusupov boshchiligidagi quyidagi talabalar ishtirok etdi:
– Natalya Dashkevich;
– Malohat Mirpo‘latova;
– Jamshidjon Pardayev;
– Sabriya Soliyeva;
– Siddiq Usmonov;
– Sitora Hamdamova.
Loyiha davomida ishtirokchilar “Huquqshunoslik”, “Raqamli transformatsiya va ijtimoiy dizayn laboratoriyasi”, “ESG-transformatsiyasi va xalqaro biznesni raqamlashtirish” kabi oltita yo‘nalish bo‘yicha sakkizta sohaga oid bilim va ko‘nikmalarga ega bo‘ldi. Shuningdek, “Universitetning o‘quv jarayonida raqamli texnologiyalar va vositalar” mavzusida malaka oshirish dasturi bo‘yicha trening o‘tkazildi.
Bundan tashqari, talabalar uchun madaniy-ko'ngilochar dasturlar, jumladan, shahar, universitet va universitet kampuslari bo'ylab ekskursiyalar, “Innoprom” ko'rgazmasiga tashrif, turli fleshmoblar ham tashkil etildi.

The students of TSUL took part in the international project "Summer University - 2023" in Ekaterinburg
The Russian large-scale project "Summer University" was held at the Ural Federal University. At the same time, the project was launched at Kazan Federal University and Siberian Federal University. In total, more than 1200 students from 25 countries, such as Uzbekistan, Kazakhstan, Tajikistan, the Kyrgyz Republic, Belarus, Armenia, Azerbaijan, Georgia, Serbia, Brazil, India, Vietnam, China, Colombia, Yemen, Egypt, and Turkmenistan took part in the international project "Summer University - 2023".
Tashkent State University of Law on the project led by the tutor of the Faculty of International Law and Comparative Legislation - Oyatbek Mamayusupov was represented by a team of 6 students:
- Natalya Dashkevich;
– Malohat Mirpulatova;
– Jamshidjon Pardaev;
- Sabriya Solieva;
- Siddik Usmonov;
- Sitora Khamdamova.
During the event, the participants were trained in eight industry-specific educational and project tracks in six areas, including "Jurisprudence", "Laboratory for Digital Transformation and Social Design", "ESG-transformation and digitalization of international business". Also, for accompanying student delegations, training was organized under the advanced training program “Digital Technologies and Tools in the Educational Process of the University”.
In addition, a cultural and entertainment program has been organized for students, including excursions around the city, the university and university campuses, a visit to the Innoprom exhibition, and various flash mobs.