Biz universitet talabalarning nazariy bilimlarini amaliyot bilan uyg‘unligini ta'minlash, talabalarda amaliy ko‘nikmalarni rivojlantirish hamda jismoniy va yuridik shaxslarga beg‘araz yuridik maslahatlar ko‘rsatish bilan bog‘liq faoliyatni amalga oshirishni maqsad qilganmiz.
Bugungi kunda biz dunyodagi yetakchi ta'lim va ilmiy muassasalari, xalqaro tashkilotlari va yuridik klinikalari bilan hamkorlikni yo‘lga qo‘yganmiz. Ular orasida Qirg‘iziston Respublikasi Yuridik klinikalar assotsiatsiyasi, Yevroosiyo fondi, BMT taraqqiyot dasturi USAID, AQShning Street Law Inc. Kompaniyasi, BMTning narkotik moddalar va jinoyatchilik nazorati bo‘yicha ofisi UNODC, BMTning rivojlanish dasturi UNDP va AQShning New York Cyracuse universitetlari bor.
Yuridik klinika O‘zbekiston Yoshlar ittifoqi, “ESTE PRIME”, Interlex advokatlik firmasi, “Madad” – muassasa shaklidagi nodavlat notijorat tashkilotlari bilan ham hamkorlikni yo‘lga qo‘ygan.
Yuridik klinika jismoniy va yuridik shaxslarga beg‘araz yuridik maslahatlar ko‘rsatish bilan bog‘liq faoliyatni amalga oshirishi da'vomida 2018-yilning yanvar oyidan 2020-yil noyabr oyiga qadar 1200 nafardan ortiq murojaatlarga javob berilgan. Bundan tashqari 2020-yilning aprel oyidan telegram ijtimoiy tarmog‘ida @Yuridik_klinika_bot orqali aholining 1500 dan ortiq huquqiy tusdagi savollariga javob berib kelinmoqda.
“Jamiyatda huquqiy ong va huquqiy madaniyatni yuksaltirish-ustuvor vazifa” shiori ostida Yuridik klinika talabalari, professor o‘qituvchilar bilan birgalikda targ‘ibot tadbirlari, sayyor qabullar tashkil etilmoqda.
“Street law” loyihasi
– “ENG FAOL KLINSIST” ko‘rik tanlovi
“Qonunchilikdagi yangiliklar”
– Fuqarolarning murojaatlari bilan ishlash
– Onlayn murojaatlar bilan ishlash
Yuridik klinika boshlig‘i.
Narziev Otabek Sa’diyevich
Yuridik klinika uslubchisi
Ubaydullaev Doston Abduniyoz o‘g‘li
Shamsiddinov Muhriddin Husniddin o‘g‘li
Jamoliddinov Najmiddin Nizomiddin o‘g‘li
Yuridik klinikaning ijtimoiy tarmoqlardagi rasmiy sahifalari:
Telegram: http://t.me/TDYU_yuridik_klinikasi, @Probonouz_bot
Instagram: https://instagram.com/tsul_legal_clinic?igshid=1e41daomut3o
Facebook: https://www.facebook.com/tsullegalclinic/
TikTok: https://www.tiktok.com/@tdyu_yuridik_klinikasi/
Youtube: https://www.youtube.com/channel/UC4uvuX9DE2fSt6KZUxihMNA
Qabul vaqti: Dushanba – juma kunlari soat 10:00 dan 15:00 gacha
Toshkent shahri, Sayilgoh ko‘chasi, 35-uy, TDYuU 1-o‘quv binosi, 124-xona
Murojaat uchun telefon: 233-66-36, 1114 (ichki)
Elektron pochta: lawclinic@tsul.uz
Hozirgi kunda Yuridik klinika tomonidan talabalar bilan seminar-treninglar, sayyor qabullar olib borilmoqda.

Юридическая клиника Ташкентского государственного юридического университета
Мы стремимся созданию в университете коллаборации теоретических знаний студентов с практикой для формирования и развития у студентов практических навыков и опытов по предоставлению недискриминационные юридические консультации физическим и юридическим лицам.
На сегодняшний день мы осуществляемы тесное сотрудничество с ведущими мировыми образовательными и исследовательскими учреждениями, международными организациями и юридическими клиниками. К ним относятся Ассоциация юридических клиник Кыргызстана, Фонд Евразия, Программа развития ООН - USAID, Компания США Street Law Inc, Управление ООН по наркотикам и преступности (УНП ООН), Программа развития ООН (ПРООН) и Нью-Йоркский университет Сиракузы (New York Syracuse).
Юридическая клиника также сотрудничает с Союзом молодежи Узбекистана, «юридической фирмой Interlex и неправительственной некоммерческой организацией Madad.
В течение своей по оказанию бесплатных юридических консультаций физическим и юридическим лицам с января 2018 года по июнь 2021 года были обработаны и предоставлены ответы на более чем на 1580 заявлений и запросов. Кроме того, с апреля 2020 года по апрель 2021 года на мессенджере “Telegram” уже были предоставлены ответы более чем 5180 юридических вопросов населения.
Под девизом «Повышение правосознания и правовой культуры общества - наш приоритет» совместно студентами Юридической клиники и профессорско-преподавательским составом университета организуются различные агитационные мероприятия, а также осуществляется выездные приемы граждан на местах.
Наши проекты:
- Проект Street Law
- Конкурс «САМЫЙ АКТИВНЫЙ КЛИНИЦИСТ»
- Конкурс «Самый активный клиницист 2019»
- «Новости в законодательстве»
- Работа с обращениями граждан
- Организация онлайн-консультаций
Мы в социальных сетях:
Telegramhttp://t.me/TDYU_yuridik_klinikasi
Для обращений http://t.me/probonouz_bot
Instagramhttps://instagram.com/tsul_legal_clinic?igshid=1e41daomut3o
Facebookhttps://www.facebook.com/tsullegalclinic/
TikTokhttps://www.tiktok.com/@tdyu_yuridik_klinikasi/
YouTubehttps://www.youtube.com/channel/UC4uvuX9DE2fSt6KZUxihMNA
На основе анализа обращений и выездных приемных подготовлен ряд небольших практических пособий по наиболее актуальным правовым вопросам.
На сегодняшний день организовываются семинар-тренинги в различных государственных учреждениях, а также выездные приемы граждан на местах.
Нарзиев Отабек Саъдиевич
Директор Юридической клиники
Убайдуллаев Достон Абдуниёз угли
Методист юридической клиники
Шамсиддинов Мухриддин Хусниддин угли
Жамолиддинов Нажмиддин Низомиддин угли
Время приема: С понедельника по пятницу с 10:00 до 15:00.
Наш адрес: Город Ташкент, улица Сайилгох, 35, Ташкентский государственный юридический университет, учебный корпус 1