Professor-oʻqituvchilar TDYUni transformatsiya qilishga koʻmaklashuvchi guruhga a’zolikka taklif etiladi
Toshkent davlat yuridik universitetini transformatsiya qilish jarayonini jadallashtirish maqsadida bir qancha yo‘nalishlarda ko‘maklashuvchi guruhlar tuzilmoqda. Mazkur guruhlarga a’zo bo‘lgan va tegishli yo‘nalishlarda mehnat qiluvchi professor-o‘qituvchilar o‘rnatilgan tartibda moddiy rag‘batlantirib boriladi.
Transformatsiya qilishga ko‘maklashuvchi guruhlarga a’zolikka quyidagi professor-o‘qituvchilar taklif etiladi:
— rivojlangan xorijiy mamlakatda tahsil olgan (malaka oshirgan) va ingliz tilini yaxshi biladigan;
— universitetda kamida 3 yillik mehnat stajiga ega, tahlil etish qobiliyati yuqori hamda ingliz tilini biladigan;
— universitetda ish stajidan qat’i nazar o‘zini yangilikka intiluvchi, yangilikni tadqiq qilish va mavjud tizimga alternativ takliflar berishni istaydigan.
Yuqoridagi talablarga mos professor-o‘qituvchilar guruhlarga a’zo bo‘lish uchun quyidagi link orqali ariza to‘ldirishi kerak: https://forms.gle/hqbdKGyGZXP5H7i89

Преподаватели приглашаются в группы, помогающие трансформации ТГЮУ
В целях ускорения процесса трансформации Ташкентского государственного юридического университета формируются группы по нескольким направлениям. Преподаватели, входящие в эти группы и работающие по соответствующим направлениям, будут материально поощряться в установленном порядке.
К группам приглашаются присоединиться следующие преподаватели: – прошедшие обучение (повышение квалификации) в развитой зарубежной стране и хорошо владеющие английским языком;
– имеющие не менее 3-летнего опыта работы в университете, обладающие высокими аналитическими способностями, владеющие английским языком;
– стремящиеся к новшествам, желающие исследовать инновации и вносить альтернативные предложения существующей системе (независимо от стажа работы в университете).
Преподаватели, соответствующие вышеуказанным требованиям, должны заполнить заявку на вступление в группы по следующей ссылке: https://forms.gle/hqbdKGyGZXP5H7i89
Для получения дополнительной информации обращайтесь к начальнику отдела трансформации ТГЮУ Ботиржону Косимову.