Professor-oʻqituvchilar TDYUni transformatsiya qilishga koʻmaklashuvchi guruhga a’zolikka taklif etiladi
Toshkent davlat yuridik universitetini transformatsiya qilish jarayonini jadallashtirish maqsadida bir qancha yo‘nalishlarda ko‘maklashuvchi guruhlar tuzilmoqda. Mazkur guruhlarga a’zo bo‘lgan va tegishli yo‘nalishlarda mehnat qiluvchi professor-o‘qituvchilar o‘rnatilgan tartibda moddiy rag‘batlantirib boriladi.
Transformatsiya qilishga ko‘maklashuvchi guruhlarga a’zolikka quyidagi professor-o‘qituvchilar taklif etiladi:
— rivojlangan xorijiy mamlakatda tahsil olgan (malaka oshirgan) va ingliz tilini yaxshi biladigan;
— universitetda kamida 3 yillik mehnat stajiga ega, tahlil etish qobiliyati yuqori hamda ingliz tilini biladigan;
— universitetda ish stajidan qat’i nazar o‘zini yangilikka intiluvchi, yangilikni tadqiq qilish va mavjud tizimga alternativ takliflar berishni istaydigan.
Yuqoridagi talablarga mos professor-o‘qituvchilar guruhlarga a’zo bo‘lish uchun quyidagi link orqali ariza to‘ldirishi kerak: https://forms.gle/hqbdKGyGZXP5H7i89

Teachers are invited to groups that help the transformation of TSUL
In order to accelerate the process of transformation of Tashkent State University of Law, groups are being formed in several areas. Teachers who are members of these groups and work in the relevant areas will be financially encouraged in the prescribed manner.
The following teachers are invited to join the groups:
– who have completed training (course) in a developed foreign country and are fluent in English;
– having at least 3 years of experience at the university, with high analytical skills, fluent in English;
– aspiring to innovation, willing to explore innovation and make alternative proposals to the existing system (regardless of work experience at the university).
Teachers who meet the above requirements must complete an application to join the groups at the following link: https://forms.gle/hqbdKGyGZXP5H7i89
For more information, please contact Botirjon Kosimov, the Head of the Department of Transformation.