TDYU bakalavriati va magistraturasiga xorijiy fuqarolarni o‘qishga qabul qilish bo‘yicha arizalar qabuli davom etmoqda
Toshkent davlat yuridik universiteti bakalavriati va magistraturasiga 2023/2024-o‘quv yili uchun xorijiy fuqarolarni o‘qishga qabul qilish bo‘yicha arizalar qabuli davom etmoqda.
Hujjatlar online.tsul.uz platformasi orqali 2023-yil 20-avgustga qadar qabul qilinadi.
TDYUga o‘qishga kirishni xohlagan xorijiy fuqarolar aniq vaqt rejimida elektron shakldagi qabul qilish tо‘g‘risidagi arizani tо‘ldirib, unda ta’lim yо‘nalishi, ta’lim tili va shakli, xorijiy fuqaro tomonidan oliy ta’lim muassasasini tugatgani yoki unda oliy ma’lumoti mavjud emasligi, xorijiy fuqaro suhbat о‘tkazish qoidalari bilan tanishganini ko‘rsatishi kerak.
— xorijiy fuqaroning pasporti yoki uning о‘rnini bosuvchi hujjat;
— belgilangan tartibda legalizatsiya qilingan yoki apostil qо‘yilgan xorijiy davlatning vakolatli organlari tomonidan berilgan, о‘rganilgan fanlar va ular bо‘yicha imtihonlarda olingan baholar (ballar) kо‘rsatilgan ta’lim haqidagi hujjat.
Arizaga ilova qilinayotgan har bir hujjat haqiqiyligi saqlanishini ta’minlovchi (har bir dyumga 200 nuqtadan kam bо‘lmagan) alohida fayl kо‘rinishida bо‘lishi va har bir fayl о‘lchami 10 Mbdan oshmasligi kerak.

Продолжается прием заявлений о приеме иностранных граждан в бакалавриат и магистратуру ТГЮУ
Продолжается прием заявлений о приеме иностранных граждан в бакалавриат и магистратуру Ташкентского государственного юридического университета на 2023/2024 учебный год.
Прием документов будет осуществляться до 20 августа 2023 года через платформу online.tsul.uz.
Иностранные граждане, желающие обучаться в ТГЮУ, должны своевременно заполнить электронное заявление о приеме с указанием направления обучения, языка и формы обучения, закончил ли иностранный гражданин высшее учебное заведение, или у него нет высшее образование, иностранный гражданин должен показать, что он ознакомился с правилами проведения собеседования.
К заявлению прилагаются следующие документы:
– паспорт иностранного гражданина или документ, его заменяющий;
– документ об образовании, выданный компетентными органами иностранного государства, легализованный или апостилированный в установленном порядке, с указанием изученных предметов и оценок (баллов) по ним, полученных на экзаменах.
Каждый документ, прилагаемый к заявлении, должен быть в виде отдельного файла, обеспечивающего сохранение подлинности (не менее 200 точек на дюйм). Размер каждого файла не должен превышать 10 Мб.