Xalqaro Qizil Xoch Qo‘mitasining Rossiya Federatsiyasi va Belarus Respublikasidagi mintaqaviy delegatsiyasi tomonidan tashkil etilayotgan xalqaro gumanitar huquq bo‘yicha rus tilida o‘tkaziladigan eng nufuzli tanlov 17 — 21-aprel kunlari Moskva shahrida bo‘lib o‘tadi.
Shu munosabat bilan TDYU “Jinoyat huquqi, kriminologiya va korrupsiyaga qarshi kurashish” kafedrasi tomonidan xalqaro tanlovda ishtirok etuvchi jamoaga qabul e’lon qilindi.
Jamoa aʼzosi boʻlishni istaganlar 22-yanvar 23:59 ga qadar jamoa koordinatori va murabbiyi, TDYU dotsenti Farhod Fazilov (@Magiclawyer telegram manzili)ga murojaat qilishi kerak.
Arizada quyidagi ma’lumotlar aks etishi kerak:
– talabaning familiyasi, ismi, otasining ismi;
– tug‘ilgan kuni;
– fakulteti, kursi;
– telefon raqami.
Jamoa a’zosiga aylanish uchun rus tilini mukammal biladigan 2 — 4-bosqich talabalari hamda magistrantlar ariza yuborishi mumkin. Talabgorlar saralash bosqichlari natijalariga ko‘ra jamoa a’zosiga aylanadi.

Объявляется набор в команду ТГЮУ для участия в XXIV конкурса имени Ф.Ф.Мартенса
17-21 апреля в Москве пройдет самый престижный конкурс по международному гуманитарному праву на русском языке – XXIV конкурс имени Ф.Ф.Мартенса, организуемый Региональной делегацией Международного Комитета Красного Креста (МККК) в Российской Федерации и Республике Беларусь.
В связи с этим, кафедра уголовного права, криминологии и противодействия коррупции ТГЮУ объявляет набор в команду для участия в международном конкурсе.
Чтобы стать участником команды, отправьте заявку по телеграм-адресу координатора и тренера команды, доцента ТГЮУ Фархода Фазилова – @Magiclawyer до 23:59 22 января.
В заявке необходимо указать:
– фамилию, имя, отчество;
– дату рождения;
– факультет, курс;
– контактный телефон.
Отправить заявку и принять участие в отборочном туре могут студенты 2-4 курсов и магистранты ТГЮУ, свободно владеющие русским языком.