Talabalarga advokatlik kasbining o‘ziga xos xususiyatlari haqida ma’lumot berishga qaratilgan xalqaro davra suhbati o‘tkaziladi
Toshkent davlat yuridik universiteti tashabbusi bilan "Regional Dialogue" XNT ko‘magida “Advokatlik kasbi” mavzusidagi xalqaro davra suhbati tashkil etilmoqda.
O‘zbekiston Respublikasi Advokatlar palatasi bilan hamkorlikda tashkil etilayotgan xalqaro anjumanda Adliya vazirligi, Advokatlar palatasining mas’ul xodimlari, Toshkent davlat yuridik universiteti professor-o‘qituvchilari, doktorantlari, talabalari va AQSh, Germaniya, Sloveniya advokatlari ishtirok etadi.
Bo‘lajak huquqshunoslar o‘rtasida advokatlik kasbining o‘ziga xos xususiyatlarini keng targ‘ib etishga qaratilgan anjumanda “Advokatlik kasbi va faoliyati”, “Advokatlik kasbini tanlashga turtki bo‘lgan omillar” va “Advokatning muvaffaqiyat sirlari” kabi mavzular muhokama qilinadi.

Состоится международный круглый стол, направленный на информирование студентов о специфике адвокатуры
По инициативе Ташкентского государственного юридического университета при поддержке НПО «Региональный диалог» будет организован международный круглый стол на тему «Профессия адвоката».
В международной конференции, организованной совместно с Палатой адвокатов Республики Узбекистан, примут участие ответственные работники Министерства юстиции, Палаты адвокатов, преподаватели, докторанты, студенты Ташкентского государственного юридического университета, а также адвокаты США, Германии, Словении.
На конференции, призванной широко популяризировать особенности адвокатуры среди будущих юристов, будут обсуждаться такие темы, как «Профессия и деятельность адвокатуры», «Факторы, мотивирующие выбор профессии адвоката» и «Секреты успеха адвоката».