TDYU sirtqi ta’lim shakliga tabaqalashtirilgan toʻlov-kontrakt asosida qabul qilish uchun qoʻshimcha va takroriy suhbat vaqti ma’lum qilindi
Xabaringiz bor, “Iqtisodiyot tarmoqlarida kamida besh yil ish stajiga ega bo‘lgan fuqarolarni sirtqi va kechki ta’lim shakliga suhbat natijalariga ko‘ra tabaqalashtirilgan to‘lov-kontrakt asosida o‘qishga qabul qilish tartibi to‘g‘risida”gi nizomga asosan iqtisodiyot tarmoqlarida kamida besh yil ish stajiga ega bo‘lgan fuqarolarni sirtqi va kechki ta’lim shakliga kirish imtihonlarisiz, suhbat natijalariga ko‘ra tabaqalashtirilgan to‘lov-kontrakt asosida o‘qishga qabul qilish tartibi belgilangan.
Mazkur nizom talablaridan kelib chiqib, 2022-yilning 12–14-oktabr kunlari abituriyentlar bilan suhbat o‘tkazilgan hamda suhbatdan muvaffaqqiyatli o‘tgan abituriyentlar bugungi kunda TDYU sirtqi ta’lim shakli 1-bosqichida tahsil olmoqda.
O‘zbekiston Respublikasi Oliy ta’lim, fan va innovatsiyalar vazirligining tegishli xatiga asosan ro‘yxati taqdim etilgan abituriyentlar bilan qo‘shimcha suhbat va nizomning 11-bandiga asosan uzrli sababga ko‘ra suhbatga kelmagan abituriyent bilan takroriy suhbat oʻtkaziladi.
Quyidagi jadval orqali suhbat oʻtkaziladigan vaqt haqida batafsil ma’lumot olish mumkin. Jadvaldagi abituriyentlar belgilangan vaqtda TDYU 1-binosiga yetib kelishi kerak.
Iqtisodiyot tarmoqlarida kamida besh yil ish stajiga ega bo‘lgan, Toshkent davlat yuridik universiteti sirtqi ta’lim shakliga tabaqalashtirilgan to‘lov-kontrakt asosida qabul qilish uchun 13-martda  boʻlib oʻtadigan suhbatda ishtirok etadigan abituriyentlar uchun suhbat oʻtkazish jadvali
Jadval qoʻyiladi
Iqtisodiyot tarmoqlarida kamida besh yil ish stajiga ega bo‘lgan, Toshkent davlat yuridik universiteti sirtqi ta’lim shakliga tabaqalashtirilgan to‘lov-kontrakt asosida qabul qilish uchun 13-martda boʻlib oʻtadigan takroriy suhbatda ishtirok etadigan abituriyent uchun suhbat o’tkazish jadvali

Объявлено время дополнительного и повторного собеседования для поступления в ТГЮУ на заочную форму обучения на дифференцированной платно-контрактной основе
Как вы знаете, согласно Положению о порядке приема граждан, имеющих стаж работы в отраслях экономики не менее пяти лет, на обучение по заочной и вечерней формам обучения на дифференцированной платно-контрактной основе по результатам собеседования, определен порядок приема граждан, имеющих стаж работы в отраслях экономики не менее пяти лет, на обучение по заочной и вечерней формам обучения на дифференцированной платно-контрактной основе по результатам собеседования.
На основании требований данного положения, 12-14 октября 2022 года были проведены собеседования с абитуриентами. Абитуриенты, успешно прошедшие собеседование, в настоящее время обучаются на первом курсе заочной формы обучения ТГЮУ.
Согласно соответствующему письму Министерства высшего образования, науки и инноваций Республики Узбекистан, с абитуриентами, список которых был представлен, будет проведено дополнительное собеседование, а с абитуриентами, не явившимися на собеседование по уважительной причине, будет проведено повторное собеседование согласно пункту 11 положения.
Получить подробную информацию о времени собеседования можно в таблице ниже. Абитуриенты, фамилии которых приведены в таблице, в должны прийти в здание №1 ТГЮУ в назначенное время.
График собеседования с абитуриентами, которые примут участие в собеседовании 13 марта для граждан, имеющих стаж в отраслях экономики не менее пяти лет, на заочную форму обучения в Ташкентский государственный юридический университет на дифференцированной платно-контрактной основе
Смотреть…
График собеседования с абитуриентами, которые примут участие в повторном собеседовании 13 марта для граждан, имеющих стаж в отраслях экономики не менее пяти лет, на заочную форму обучения в Ташкентский государственный юридический университет на дифференцированной платно-контрактной основе