Gibrid (onlayn va oflayn) shaklda bo‘lib o‘tadigan konferensiya materiallari asosida to‘plam ham nashr etiladi. To‘plamda ilmiy materiallarini chop etishni istaganlar mavzuga oid ilmiy maqola va tezislarini 26-mayga qadar o‘zbek, ingliz yoki rus tillarida @Nurullo_Abdusamatov Telegram manziliga yoki +99890 050-99-08 telefon raqamiga yuborishi kerak.
Maqola va tezislarga qo‘yilgan talablar:
1. Maqolada konferensiya mavzusiga aloqador, tizimli tahlil hamda aniq yangi nazariy va amaliy takliflarning aks etishi;
2. Matn mantiqiy izchil, bayon qilingan fikrlar aniq, qisqa va lo‘nda bo‘lishi;
3. Keltirilayotgan ma’lumotlar ishonchli va to‘g‘ri bo‘lishi;
4. Matn o‘zbek, rus yoki ingliz tillaridan birida taqdim etilishi;
5. Matn kompyuterda Microsoft Word dasturining Times New Roman shriftida 14 kattalikda 1,5 intervalda A4 formatli standart oq qog‘ozning bir tomonida yozilishi, elektron nusxada taqdim etilishi hamda matnning chap qismi 3 sm, o‘ng qismi 1,5 sm, tepa va pastki qismlari 2 sm bo‘lishi;
6. Maqolada ilmiy bahs-munozara, iqtiboslarning mavjud bo‘lishi; iqtiboslar 10 kattalikdagi shriftda 1,0 intervalda yozilishi (iqtiboslar tegishli betning pastki qismida keltirilishi);
7. Maqolaning hajmi 3-7 bet bo‘lishi;
8. Maqolaning birinchi sahifasida muallifning ism-sharifi, ilmiy darajasi va unvoni, ish joyi va lavozimi, telefon raqamlari yozilishi kerak.
Keltirilayotgan ma’lumotlar ishonchli va to‘g‘ri bo‘lishi lozim hamda bunga maqola (tezis) egasi shaxsan javobgar hisoblanadi
Tashkiliy qoʻmita ma’ruzalar tezislari va maqolalarni saralash hamda ularni elektron koʻrinishda chop etishni oʻz zimmasida qoldiradi.

В ТГЮУ состоится международная научно-практическая конференция на тему «Институты пересмотра судебных решений»
Конференция, организуемая кафедрой гражданского процессуального и экономического процессуального права факультета частного права Ташкентского государственного юридического университета, начнется 15 мая в 16:00 в аудитории №221 здания №3 ТГЮУ.
Конференция пройдет в гибридном формате (онлайн и офлайн). По итогам мероприятия будет издан сборник материалов. Желающие опубликовать свои научные статьи и тезисы в сборнике должны отправить материалы на узбекском, английском или русском языке до 26 мая на телеграм-аккаунт @Nurullo_Abdusamatov или по телефону +99890 050-99-08.
Требования к статьям и тезисам:
1. В статье должны быть отражены системный анализ и конкретные новые теоретические и практические предложения по теме конференции;
2. Текст должен быть логичным, изложенные мысли — четкими, краткими и лаконичными;
3. Представленные сведения должны быть достоверными и точными;
4. Текст принимается на одном из трех языков: узбекском, русском или английском;
5. Текст должен быть напечатан на компьютере в редакторе Microsoft Word, шрифт Times New Roman, размер 14, межстрочный интервал — 1,5, формат бумаги — A4, односторонняя печать, поля: слева — 3 см, справа — 1,5 см, сверху и снизу — 2 см;
6. В статье должны присутствовать научная дискуссия и цитаты; цитаты оформляются шрифтом размером 10, интервал — 1,0, и размещаются внизу соответствующей страницы;
7. Объем статьи — от 3 до 7 страниц;
8. На первой странице статьи необходимо указать ФИО автора, его ученую степень и звание, место работы и должность, а также контактные данные.
Автор статьи (тезиса) несет личную ответственность за достоверность и точность представленной информации.
Оргкомитет оставляет за собой право отбора докладов и статей, а также их публикации в электронном формате.