“YouthLed” loyihasi boshlandi
O‘zbekiston Respublikasi Oliy ta’lim, fan va innovatsiyalar vazirligi, Korrupsiyaga qarshi kurash agentligi, Toshkent davlat yuridik universiteti va Huquqni muhofaza qilish akademiyasi hamkorligida tashkil etilayotgan loyihadan ko‘zlangan asosiy maqsad talabalar va professor-o‘qituvchilarda korrupsiyaviy holatlarga nisbatan murosasizlik madaniyatini shakllantirish, ularni korrupsiyani oldini olish va bartaraf etish bo‘yicha amaliy vositalar bilan ta’minlashdir.
Loyiha doirasida turli seminar-treninglar tashkil etish rejalashtirilgan bo‘lib, ular professor-o‘qituvchilar va oliy ta’lim muassasalarining 3–4-bosqich talabalari uchun mo‘ljallangan.

Основная цель проекта, который организован Министерством высшего образования, науки и инноваций Республики Узбекистан, Агентством по противодействию коррупции, Ташкентским государственным юридическим университетом и Академией правоохранительных органов, – создание культуры нетерпимости к коррупционным ситуациям среди студентов и преподавателей, их обеспечение практическими инструментами для предотвращения и искоренения коррупции.
В рамках проекта планируется организация различных семинаров-тренингов, которые предназначены для профессорско-преподавательского состава и студентов 3-х и 4-х курсов высших учебных заведений.