Toshkent davlat yuridik universiteti talabalari o‘zlarining nazariy va amaliy bilimlarini yanada oshirishi uchun Germaniyaning oliy ta’lim muassasalarida 10-kunlik stajirovka dasturida qatnashish imkoniyatiga ega boʻladi.
Stajirovka dasturida bakalavriyatning 1–4-bosqich talabalari ishtirok etishi mumkin.
Stajirovka dasturida ishtirok etishni istagan talabalar 31-yanvar 15:00 gacha quyidagi hujjatlarni international.tsul@gmail.com elektron manzilga taqdim etishi kerak:
1. Talabaning akademik o‘zlashtirish ko‘rsatkichlari;
2. Jamoat va boshqa ishlarda faolligi hamda shaxsiy yutuqlarining mavjudligi (diplom va sertifikatlar orqali aniqlanadi);
3. Nemis tilini kamida B2 darajada bilish to‘g‘risida sertifikat.
Agar talabgorlarning nemis tilini bilish to‘g‘risidagi xalqaro va milliy sertifikati mavjud bo‘lmasa, bunda ularning nemis tilini bilish darajasini aniqlash uchun “Xorijiy tillar” kafedrasi tomonidan tegishli imtihon o‘tkaziladi.

An internship program at higher educational institutions in Germany is announced for students of Tashkent State University of Law
Students of Tashkent State University of Law will have the opportunity to take part in a 10-day internship program at higher educational institutions in Germany to further improve their theoretical and practical knowledge.
Students of 1-4 years of the Bachelor's Program can participate in the internship program.
Applicants should send the following documents to the email address international.tsul@gmail.com by 15:00, January 31:
1. Indicators of student progress.
2. Documents confirming the activity and personal achievements in public and other work (determined by diplomas and certificates).
3. Certificate of knowledge of the German language at least level B2.
In the absence of an international or national certificate, the level of German language proficiency is determined by the appropriate exam, which will be held by the Department of Foreign Languages of TSUL.