Xalqaro huquq va inson huquqlari kafedrasi
Maxamatov Maxmud Maxamataminovich – yuridik fanlar bo‘yicha falsafa doktori (PhD). 1981 yilda tug‘ilgan. 2007 yilda Toshkent davlat yuridik instituti magistraturasini tamomlagan.
Mehnat faoliyati davomida 2006-2008 yillarda Fuqarolik jamiyatini o‘rganish instituti ilmiy xodimi lavozimida ishlagan.
2007-2016 yillarda Toshkent davlat yuridik institutining “Xalqaro va qiyosiy huquq” kafedrasida o‘qituvchi, katta o‘qituvchi, 1-Huquq fakulteti dekani o‘rinbosari lavozimlarida ishlagan.
2016-2018 yillarda Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universiteti doktoranti sifatida faoliyat olib borgan.
2019 yilda “O’zbekiston Respublikasining Xalqaro mehnat tashkiloti bilan hamkorligining xalqaro-huquqiy asoslari” mavzusida 12.00.10 – xalqaro huquq ixtisosligi  bo‘yicha yuridik fanlar bo‘yicha falsafa doktori dissertatsiyasini muvaffaqiyatli himoya qilgan.
2020 yilda Inson huquqlari bo‘yicha O’zbekiston Respublikasi Milliy markazi tomonidan tashkil etilgan “Raqamli iqtisodiyot, inson huquqlari sohasida ta’lim va tadqiqotlar” Respublika tanlovida “Inson huquqlariga bag‘ishlangan eng yaxshi videodars” nominatsiyasi g‘olibi.
Hozirda Toshkent davlat yuridik universiteti “Xalqaro huquq va inson huquqlari” kafedrasida dotsent v.b. lavozimida faoliyat ko‘rsatmoqda.
1 ta darslik (hammualliflikda) 3 ta o‘quv qo‘llanma (2 ta hammualliflikda), 1 ta o‘quv-uslubiy  qo‘llanma, 1 ta monografiya, 50 dan ortiq ilmiy maqola va tezislar muallifi.

Email: mmahmud34@mail.ru
Махаматов Махмуд Махаматаминович – кандидат юридических наук (PhD). Родился в 1981 году. В 2007 году окончил магистратуру Ташкентского государственного юридического института.
За время своей трудовой деятельности в 2006-2008 годах занимал должность научного сотрудника Института изучения гражданского общества.
В 2007-2016 годах работал преподавателем, старшим преподавателем кафедры “Международное и сравнительное правоведение”, заместителем декана в Ташкентском государственном юридическом институте.
В 2016-2018 годах был докторантом Университета мировой экономики и дипломатии.
В 2019 году успешно защитил диссертацию доктора философии по юридическим наукам по специальности 12.00.10 – Международное право на тему «Международно-правовые основы сотрудничества Республики Узбекистан с Международной организацией труда».
Победитель республиканского конкурса «Цифровая экономика, образование и исследования в области прав человека», организованного Национальным центром Республики Узбекистан по правам человека в 2020 году, по номинации «Лучший видео-урок по правам человека».
В настоящее время работает и.о. доцентом кафедры «Международное право и права человека» Ташкентского государственного юридического университета.
Является автором 1 учебника (в соавторстве), 3 учебных пособий (в соавторстве), 1 учебно-методического пособия, 1 монографии, более 50 научных статей и тезисов.