Toshkent davlat yuridik universiteti bakalavriatiga xorijiy fuqarolarni qabul qilish to‘g‘risidagi arizalar qabul komissiyasi tomonidan 2024-yil 3-iyun kunidan 20-avgust kuniga qadar qabul qilinadi.
ta’lim yо‘nalishi, ta’lim tili va shakli;
xorijiy fuqaro suhbat о‘tkazish qoidalari bilan tanishganligi xususida belgi kо‘rsatiladi.
Bakalavriatga qabul qilish tо‘g‘risidagi elektron arizaga quyidagilar elektron shaklda ilova qilinadi:
xorijiy fuqaroning pasporti yoki uning о‘rnini bosuvchi hujjat;
belgilangan tartibda legalizatsiya qilingan yoki apostil qо‘yilgan xorijiy davlatning vakolatli organlari tomonidan berilgan, о‘rganilgan fanlar va ular bо‘yicha imtihonlarda olingan baholar (ballar) kо‘rsatilgan ta’lim haqidagi hujjat;

Прием заявлений о приеме иностранных граждан в бакалавриат Ташкентского государственного юридического университета осуществляется приемной комиссией с 3 июня по 20 августа 2024 года.
Документы для поступления в бакалавриат ТГЮУ подаются через всемирную информационную сеть Интернет.
направление обучения, язык и форма обучения;
окончание иностранным гражданином высшего учебного заведения или отсутствие в нем высшего образования;
указывается отметка о том, что иностранный гражданин ознакомлен с правилами проведения собеседования.
К электронному заявлению о приеме в бакалавриат в электронном виде прилагаются:
документ об образовании, выданный компетентными органами иностранного государства и легализованный или апостилированный в установленном порядке, с указанием изучаемых предметов и оценок (баллов), полученных на экзаменах по ним;