Hujjatlar ro‘yxati va topshirish muddati
O‘zbekiston Respublikasi fuqarolari o‘qishga kirish uchun har yili belgilangan muddatlarda ro‘yxatdan o‘tadi.
O‘zbekiston Respublikasi fuqarolari o‘qishga kirish uchun O‘zbekiston Respublikasi Oliy ta’lim, fan va innovatsiyalar vazirligining rasmiy veb-sayti my.edu.uz maxsus dasturi orqali elektron ravishda kiritadi:
oliy ma’lumot to‘g‘risidagi diplom;
xorijiy tilni B2 darajasida bilish darajasi to‘g‘risidagi milliy yoki unga mos darajadagi xalqaro sertifikat;
davlat stipendiyalari bilan taqdirlash to‘g‘risidagi hujjat — mavjud bo‘lganda.
Ayrim toifadagi abituriyentlar tomonidan TDYU magistraturasiga o‘qishga kirish uchun hujjat topshirish O‘zbekiston Respublikasi fuqarolari uchun belgilangan muddatlarda Internet jahon axborot tarmog‘i orqali TDYU qabul komissiyasiga taqdim etiladi:
tegishli davlat organi birinchi rahbarining tavsiyasi asosida bazaviy oliy yuridik ma’lumot hamda davlat hokimiyati va boshqaruvining markaziy organlarida yuridik mutaxassislik bo‘yicha kamida besh yil ish stajiga ega bo‘lgan rahbar xodimlar uchun o‘rnatilgan tartibda imzolangan va davlat organining blankida rasmiylashtirilgan, raqami va berilgan vaqti aks ettirilgan hamda elektron mehnat daftarchasida ko‘rsatilgan ma’lumotlar ilova qilingan tegishli davlat organi birinchi rahbarining tavsiyasi;
bazaviy oliy yuridik ma’lumotga ega, yuridik texnikumlarda (TDYU huzuridagi akademik litseyda) kamida uch yil ishlagan pedagog va rahbar xodimlar uchun o‘rnatilgan tartibda imzolangan va yuridik texnikum (akademik litsey) blankida rasmiylashtirilgan, raqami va berilgan vaqti aks ettirilgan hamda elektron mehnat daftarchasida ko‘rsatilgan ma’lumotlar ilova qilingan yuridik texnikum (akademik litsey) direktorining tavsiyasi;
tegishli oliy ta’lim muassasasining buyurtmasiga ko‘ra bazaviy oliy yuridik ma’lumotga ega bo‘lgan shaxslar uchun belgilangan tartibda imzolangan va oliy ta’lim muassasasi blankasida rasmiylashtirilgan, raqami va berilgan vaqti aks ettirilgan oliy ta’lim muassasasi rahbarining tavsiyasi;
xorijiy tilni B2 darajasida bilish darajasi to‘g‘risidagi milliy yoki unga mos darajadagi xalqaro sertifikat.

Citizens of the Republic of Uzbekistan register for admission to study within the deadline.
The official website of the Ministry of Higher Education, science and innovations of the Republic of Uzbekistan for the admission of citizens of the Republic of Uzbekistan my.edu.uz enters electronically through a special program:
name, series, number of the educational institution where the diploma of higher education was issued;
National or international certificate of the appropriate level of foreign language proficiency at the B2 level;
Document on state scholarship awards, if any.
Individual categories of applicants’ documents for admission to the graduate program at Tashkent State Law University are submitted to the admission committee within the deadline set for the citizens of the Republic of Uzbekistan on the Internet:
for managerial employees who have a basic higher legal education and work experience in the legal specialty in the central state authorities and administration for not less than five years, based on the recommendation of the first head of the relevant state body on the recommendation of the first head of the relevant state body, attached information specified in the electronic workbook, signed and executed on the letterhead of the state body in the prescribed manner..;
for pedagogical and managerial employees having basic higher legal education, who has worked in legal technical schools (academic lyceum at TSJU) for not less than three years, the recommendation of the director of the legal technical school (Academic lyceum), signed in the prescribed manner and issued on the letterhead of the legal technical school (Academic lyceum), indicating the number and time of issue, as well as attaching the information specified in the electronic work record book;
recommendation of the head of a higher educational institution signed in accordance with the procedure established for persons with a basic higher legal education by order of the relevant higher education institution and drawn up on the letterhead of a higher educational institution, indicating the number and time of issue;
national or international certificate of the appropriate level of foreign language proficiency at the B2 level