Toshkent davlat yuridik universiteti bakalavriatiga xorijiy fuqarolarni qabul qilish to‘g‘risidagi arizalar qabul komissiyasi tomonidan 2025-yil 2-iyun kunidan 20-avgust kuniga qadar qabul qilinadi.
TDYU bakalavriatiga qabul qilish uchun hujjatlar Internet jahon axborot tarmog‘i orqali topshiriladi - https://online.tsul.uz/.
Xorijiy fuqarolar aniq vaqt rejimida elektron shakldagi qabul qilish tо‘g‘risidagi arizani tо‘ldirib, unda:
ta’lim yо‘nalishi, ta’lim tili va shakli;
xorijiy fuqaro tomonidan oliy ta’lim muassasasini tugatganligi yoki unda oliy ma’lumoti mavjud emasligi;
xorijiy fuqaro suhbat о‘tkazish qoidalari bilan tanishganligi xususida belgi kо‘rsatiladi.
Bakalavriatga qabul qilish tо‘g‘risidagi elektron arizaga quyidagilar elektron shaklda ilova qilinadi:
xorijiy fuqaroning pasporti yoki uning о‘rnini bosuvchi hujjat;
belgilangan tartibda legalizatsiya qilingan yoki apostil qо‘yilgan xorijiy davlatning vakolatli organlari tomonidan berilgan, о‘rganilgan fanlar va ular bо‘yicha imtihonlarda olingan baholar (ballar) kо‘rsatilgan ta’lim haqidagi hujjat;
Arizaga ilova qilinayotgan har bir hujjat haqiqiyligi saqlanishini ta’minlovchi (har bir dyumga 200 nuqtadan kam bо‘lmagan) alohida fayl kо‘rinishida bо‘lishi kerak. Har bir fayl о‘lchami 10 Mbdan oshmasligi lozim.

Applications for admission of foreign citizens to the bachelor’s degree of Tashkent State Law University are accepted by the admission committee from June 2 to August 20, 2025.
Documents for admission to the bachelor's degree program at TSUL are submitted via the Internet - https://online.tsul.uz/.
Foreign citizens fill out an application for admission electronically in real time, in which: the direction of study, language and form of study; the graduation of a foreign citizen from a higher educational institution or the absence of higher education in it; a note is indicated that the foreign citizen is familiar with the rules of the interview.
The following shall be attached to the electronic application for admission to the bachelor’s degree in electronic form:
passport of a foreign citizen or a document substituting for him;
a document on education issued by the competent authorities of a foreign state, duly legalized or apostatized, indicating the subjects studied and the grades (scores) obtained in the examinations on them;
Each document attached to the application must be in the form of a separate file (not less than 200 dots per inch) that ensures authenticity. Each file size should not exceed 10 MB.
It is allowed to send the application in the form of scanned copies of documents in "PDF" (portable document format) format.