Toshkent davlat yuridik universiteti bakalavriatiga xorijiy fuqarolarni qabul qilish to‘g‘risidagi arizalar qabul komissiyasi tomonidan 2025-yil 2-iyun kunidan 20-avgust kuniga qadar qabul qilinadi.
TDYU bakalavriatiga qabul qilish uchun hujjatlar Internet jahon axborot tarmog‘i orqali topshiriladi - https://online.tsul.uz/.
Xorijiy fuqarolar aniq vaqt rejimida elektron shakldagi qabul qilish tо‘g‘risidagi arizani tо‘ldirib, unda:
ta’lim yо‘nalishi, ta’lim tili va shakli;
xorijiy fuqaro tomonidan oliy ta’lim muassasasini tugatganligi yoki unda oliy ma’lumoti mavjud emasligi;
xorijiy fuqaro suhbat о‘tkazish qoidalari bilan tanishganligi xususida belgi kо‘rsatiladi.
Bakalavriatga qabul qilish tо‘g‘risidagi elektron arizaga quyidagilar elektron shaklda ilova qilinadi:
xorijiy fuqaroning pasporti yoki uning о‘rnini bosuvchi hujjat;
belgilangan tartibda legalizatsiya qilingan yoki apostil qо‘yilgan xorijiy davlatning vakolatli organlari tomonidan berilgan, о‘rganilgan fanlar va ular bо‘yicha imtihonlarda olingan baholar (ballar) kо‘rsatilgan ta’lim haqidagi hujjat;
Arizaga ilova qilinayotgan har bir hujjat haqiqiyligi saqlanishini ta’minlovchi (har bir dyumga 200 nuqtadan kam bо‘lmagan) alohida fayl kо‘rinishida bо‘lishi kerak. Har bir fayl о‘lchami 10 Mbdan oshmasligi lozim.

Прием заявлений о приеме иностранных граждан в бакалавриат Ташкентского государственного юридического университета осуществляется приемной комиссией со 2 июня по 20 августа 2025 года.
Документы для поступления в бакалавриат ТГЮУ подаются через всемирную информационную сеть Интернет - https://online.tsul.uz/.
Иностранные граждане заполняют заявление о приеме в электронном виде в режиме реального времени, в котором:
направление обучения, язык и форма обучения;
окончание иностранным гражданином высшего учебного заведения или отсутствие в нем высшего образования;
указывается отметка о том, что иностранный гражданин ознакомлен с правилами проведения собеседования.
К электронному заявлению о приеме в бакалавриат в электронном виде прилагаются:
паспорт иностранного гражданина или заменяющий его документ;
документ об образовании, выданный компетентными органами иностранного государства и легализованный или апостилированный в установленном порядке, с указанием изучаемых предметов и оценок (баллов), полученных на экзаменах по ним;
Каждый документ, прилагаемый к заявлению, должен быть в виде отдельного файла (не менее 200 точек на дюйм), который обеспечивает сохранение его подлинности. Размер каждого файла не должен превышать 10 МБ.
Допускается отправка прилагаемых к заявлению документов в виде отсканированных их копий в формате «PDF» (portable document format).