Bahorgi maktab Germaniya Tashqi ishlar vazirligi mablag‘lari hisobidan Germaniya akademik almashinuv xizmati tomonidan moliyalashtiriladi.
Bahorgi maktab 2025-yil 21-apreldan 1-maygacha Germaniyaning Saarbruken shahridagi Saarland universitetining Yevropa institutida o‘tkaziladi.
Ushbu bahorgi maktab davomida Yevropa Ittifoqida xomashyo resurslarini samarali boshqarish va uning dolzarb muammolariga katta qiziqish bildirgan talabalar (magistratura va doktorantura bosqichi talabalari) Yevropa huquqi, iqtisodiy huquq va xom ashyo huquqi sohasidagi taniqli xalqaro ekspertlar bilan mazkur masalalarni muhokama qilish imkoniyatiga ega bo‘ladi.
Bundan tashqari, bahorgi maktab doirasida Lyuksemburgdagi Yevropa sudi yoki Strasburgdagi Inson huquqlari bo‘yicha Yevropa sudiga safar rejalashtirilgan.
Ishtirokchilarga parvoz xarajatlarini (mobillikni) qoplash uchun 1275 yevro ajratiladi. Agar chipta narxi ushbu summadan oshsa, ishtirokchilar ortiqcha mablag‘ni to‘lashlari kerak bo‘ladi. Boshqa xarajatlar, jumladan ikki kishilik pansiyon xonasida turish (nonushta va tushlik), shuningdek, maktab va barcha zarur materiallar grant hisobidan qoplanadi. Seminar uchun haq olinmaydi.
Bahorgi maktabda ishtirok etishni istaganlar 3-fevral Markaziy Yevropa vaqti bilan 23:59 gacha quyidagi link orqali ro‘yxatdan o‘tishi mumkin: https://forms.gle/4rrXxbXZ8kEw3RQF9
Shuningdek, bahorgi maktabda ishtirok etishni istagan talabalar quyidagi hujjatlarni tsulprojects@gmail.com manziliga yuborishi kerak:
• ma’lumotnoma (rezyume);
• motivatsion xat;
• akademik ma’lumotnomalar/sertifikatlar;
• tavsiyanoma;
• qabul qilingani haqida tasdiqnoma;
• pasport nusxasi.
Agar rasmiy hujjatlar ingliz tilida taqdim etilmasa, tarjimasi ham ilova qilinadi. Rasmiy tasdiqlash talab etilmaydi.
Batafsil ma’lumot uchun Toshkent davlat yuridik universiteti Xalqaro grantlar bo‘limi (@viktoriyasolieva Telegram manzili yoki tsulprojects@gmail.com pochta manzili)ga murojaat qiling.

Европейский институт Саарского университета совместно с ТГЮУ объявляет набор в весеннюю школу «Эффективное управление сырьем»
Весенняя школа проводится в рамках финансирования Германской службы академических обменов на средства Министерства иностранных дел Германии.
Весенняя школа пройдет в Европейском институте Саарского университета в Саарбрюккене (Германия) с 21 апреля по 1 мая.
Во время весенней школы студенты (магистранты и докторанты), проявляющие большой интерес к эффективному управлению сырьевыми ресурсами в Европейском Союзе и его текущим вызовам, получат возможность обсудить эти вопросы с известными международными экспертами.
Кроме того, запланирована ознакомительная поездка в Европейский суд в Люксембурге или Европейский суд по правам человека в Страсбурге.
Участникам будет выделено 1275 евро на покрытие затрат на перелет (мобильность). В случае, если стоимость билетов превысит эту сумму, участники обязаны будут доплатить разницу. Остальные расходы, включая проживание в двухместных номерах полупансиона (завтрак и обед), а также саму школу и все необходимые материалы, покрываются за счет гранта. Плата за семинар не взимается.
Желающие принять участие весенней школе подайте, могут зарегистрироваться до 3 февраля 23:59 по центральноевропейскому времени по ссылке:
https://forms.gle/4rrXxbXZ8kEw3RQF9
Также кандидаты должны отправить следующие документы по адресу tsulprojects@gmail.com:
• резюме;
• мотивационное письмо;
• академические справки/сертификаты;
• рекомендательное письмо;
• подтверждение о зачислении;
• копия паспорта.
Для получения дополнительной информации обращайтесь в отдел международных грантов Ташкентского государственного юридического университета (по телеграм-адресу @viktoriyasolieva или адрес электронной почты tsulprojects@gmail.com).