O‘quv-uslubiy boshqarma
O‘quv-uslubiy boshqarma — Toshkent davlat yuridik universitetidagi talabalar tomonidan malakali yuridik ta’lim olishiga hamda universitetning milliy va xalqaro reytinglarda yuqorilishiga hissa qo‘shadigan tarkibiy bo‘limlardan hisoblanadi.
Biz universitetda o‘quv jarayonini tashkil etishni amalga oshiramiz, fakultet dekanatlari va kafedralarning o‘quv va o‘quv-uslubiy faoliyatini muvofiqlashtiramiz va ko‘mak beramiz va mazkur faoliyatimiz orqali universitetimizda ta’lim sifatini yanada oshirishga hissa qo‘shishni maqsad qilganmiz.
Har o‘quv yilining semestri yakunida talabalarning eng yaxshi natijalarini e’lon qilib borish va ularning o‘qishga bo‘lgan motivatsiyasini kuchaytirish maqsadida talabalarning semestr bo‘yicha yuqori reyting o‘zlashtirish ko‘rsatkichlari kurslar va fakultetlar kesimida umumlashtirilib, mazkur ma’lumotlar asosida TOP 30, 50, 100 talik ro‘yxatlar e'lon qilib boriladi.
Har o‘quv yilining boshida doimiy ravishda talabalar va professor-o‘qituvchilar uchun o‘quv jarayonining o‘ziga xos xususiyatlari jumladan, baholash va kredit tizimi, ta’lim platformalaridan foydalanish haqida mahorat darslari va seminar treninglar o‘tkaziladi.

Учебно-методическое управление
Учебно-методическое управление является одним из структурных подразделений Ташкентского государственного юридического университета, которое способствует получению студентами квалифицированного юридического образования и повышению статуса вуза в национальных и международных рейтингах.
Мы осуществляем организацию образовательного процесса в университете, координируем и поддерживаем учебную и учебно-методическую деятельность деканатов и кафедр, а также посредством этой деятельности стремимся внести свой вклад в дальнейшее повышение качества образования в нашем университете.
Наши проекты
В конце каждого семестра объявляем лучшие результаты студентов, в целях мотивации студентов обобщаем семестровые показатели в разрезе курсов и факультетов, на основе этих данных формируем список Топ-30, 50, 100.
В начале каждого учебного года проводим регулярные мастер-классы и семинары для студентов и преподавателей по специфике учебного процесса, в частности, по системе оценивания и кредитов, использованию образовательных платформ.