Qo‘shma ta’lim dasturlari va xorijiy fuqarolarni TDYUga qabul qilish masalalariga bag‘ishlangan brifing o‘tkaziladi
Brifingda Toshkent davlat yuridik universiteti va xorijiy oliy ta'lim muassasalari o‘rtasida yo‘lga qo‘yilgan qo‘shma ta’lim dasturlari, ularga qabul jarayonlari, Toshkent davlat yuridik universitetiga xorijiy fuqarolarni qabul qilish tartibi haqida ma’lumot beriladi.
Brifing 14-avgust 15:00 dan boshlab onlayn tarzda o‘tkaziladi.
Brifing universitetning YouTubedagi rasmiy kanali orqali to‘g‘ridan to‘g‘ri translyatsiya qilinadi: https://www.youtube.com/@tsulofficial

A briefing will be organized dedicated to joint educational programs and the admission of foreign citizens to Tashkent State University of Law
The briefing will provide information about the joint educational programs implemented by Tashkent State University of Law and foreign higher educational institutions, the admission processes, and the procedure for admitting foreign citizens to Tashkent State University of Law.
The briefing will begin online at 15:00 on August 14.
The briefing will be broadcast live on the university's official YouTube channel: https://www.youtube.com/@tsulofficial
If you have any questions you would like to be answered during the briefing, please submit them via the link below: https://forms.gle/bQhHoWQ7A5pVqgHw9