Muxammadaliev Elmurod Dilmuradovich
Mehnat faoliyatini 2008  yildan Toshkent shahar Mirobod tumani IIB Tergov bo'limi iqtisodiyot sohasidagi jinoyatlar,  ya'ni bosqinchilik, o'zgalar mulkini talon-taroj qilish, tovlamachilik bilan bog'liq jinoyatlarni
tergov qilish bo'yicha bo'linma tergovchisi lavozimida xizmat faoliyatini boshlagan.
2010-2015  yillar davomida toshkent viloyati Ichki ishlar Boshqarmasi Tergov boshqarmasining uyushgan  guruhlar tomonidan giyohvandlik vositalari va psixotrop moddalarni qonunga xilof ravishda ishlab chiqarish, saqlash, tarqatish va sotish bilan bog'liq jinoyatlarni tergov qilish bo'lim  tergovchisi va katta tergovchisi lavozimlarida xizmat qilgan.
Shuningdek, 2015-2016 yillar davomida Toshkent viloyati Zangiota tumani IIB Tergov bo'limi boshlig'ining o'rinbosari  lavozimida xizmat faoliyat yuritgan.
2017 yildan buyon bo'lajak huquqshunos kadrlarni yetkazish  maqsadida Toshkent davlat yuridik universitetining Magistratura bo'limi boshlig'i lavozimida ish faoliyati olib borib, hozirgi kunda “Jinoyat huquqi va kriminologiya” kafedrasi o'qituvchisi lavozimida faoliyat olib bormoqda.

Elmurod Dilmuradovich MUKHAMADALIEV
Elmurod Dilmuradovich MUKHAMADALIEV was born in 1985 in the city of Tashkent. Graduated from Moscow University of the Ministry of Internal Affairs of the Russian Federation in 2008.
He began his career in 2008 as an investigator in the Investigation Department of the Mirabad district of Tashkent city for combating economic crimes.
In 2010-2015, he worked as an investigator and senior investigator of the department of the Investigative Directorate for the fight against illegal production and trafficking of narcotic drugs by organized groups.
Also, in 2015-2016, he worked as deputy head of the investigative department of the Internal Affairs Directorate of the Zangiotinsky district of the Tashkent region.
In 2017, he began his career at the Tashkent State University of Law as the head of the Master's Department. Currently he teaches at the Department of Criminal Law, Criminology and Anti-Corruption.