Muxammadaliev Elmurod Dilmuradovich
Mehnat faoliyatini 2008  yildan Toshkent shahar Mirobod tumani IIB Tergov bo'limi iqtisodiyot sohasidagi jinoyatlar,  ya'ni bosqinchilik, o'zgalar mulkini talon-taroj qilish, tovlamachilik bilan bog'liq jinoyatlarni
tergov qilish bo'yicha bo'linma tergovchisi lavozimida xizmat faoliyatini boshlagan.
2010-2015  yillar davomida toshkent viloyati Ichki ishlar Boshqarmasi Tergov boshqarmasining uyushgan  guruhlar tomonidan giyohvandlik vositalari va psixotrop moddalarni qonunga xilof ravishda ishlab chiqarish, saqlash, tarqatish va sotish bilan bog'liq jinoyatlarni tergov qilish bo'lim  tergovchisi va katta tergovchisi lavozimlarida xizmat qilgan.
Shuningdek, 2015-2016 yillar davomida Toshkent viloyati Zangiota tumani IIB Tergov bo'limi boshlig'ining o'rinbosari  lavozimida xizmat faoliyat yuritgan.
2017 yildan buyon bo'lajak huquqshunos kadrlarni yetkazish  maqsadida Toshkent davlat yuridik universitetining Magistratura bo'limi boshlig'i lavozimida ish faoliyati olib borib, hozirgi kunda “Jinoyat huquqi va kriminologiya” kafedrasi o'qituvchisi lavozimida faoliyat olib bormoqda.

Мухаммадалиев Элмурод Дилмурадович
Элмурод Дилмурадович МУХАМАДАЛИЕВ родился в 1985 году в городе Ташкент. В 2008 году окончил Московский университет МВД Российской Федерации.
Трудовую деятельность начал в 2008 году с должности следователя в Следственном отделе Мирабадского района города Ташкента по борьбе с экономическими преступлениями.
В 2010-2015 годах работал следователем и старшим следователем отдела следственного  управления по борьбе с незаконным производством и оборотом наркотических средств организованными группами.
Также, 2015-2016 годах работал заместителем начальника следственного отдела ОВД Зангиотинского района Ташкентской области.
С 2017 года начал трудовую деятельность в Ташкентском государственном юридическом университете с руководителя отдела Магистратуры. В настящее время преподает на кафедре Уголовного права, криминологии и противодействии коррупции.