Hakimov Komil Baxtiyarovich 1985 yilda Surxondaryo viloyatida tug`ilgan.
K.Hakimov o`zining pedagogik faoliyatini 2013 yildan to hozirgi kunga qadar Toshkent davlat yuridik universiteti bilan bog’lagan holda samarali mehnat qilib kelmoqda.
Xususan, 2013-2016 yillarda Tadbirkorlik huquqi (Biznes huquqi) kafedrasi o’qituvchisi, 2016-2017 yillarda Jinoyat huquqi va kriminologiya kafedrasi o`qituvchisi, 2017-2020 yillarda Toshkent davlat yuridik universitetining 1-kurs ma’naviy-ma’rifiy ishlar bo‘yicha dekan o‘rinbosari, 2020-2021 yillarda Toshkent davlat yuridik universitetining Amaliyot va kasibiy rivojlantirish bo‘limi boshlig‘i, Toshkent davlat yuridik universitetining Xalqaro huquq va qiyosiy huquqshunoslik fakultetining Yoshlar masalalari va ma’naviy-ma’rifiy ishlar bo‘yicha dekan o‘rinbosari lavozimlarida davom ettirib, 2021 yilning sentyabrdan Toshkent davlat yuridik universitetining Jinoyat huquqi, kriminologiya va korrupsiyaga qarshi kurashish kafedrasi mudiri vazifasini bajaruvchisi lavozimida ilmiy faoliyat bilan shug’ulanib kelmoqda.

Khakimov Komil Bakhtiyarovich
Khakimov Komil Bakhtiyarovich was born in 1985. In 2010 he graduated from the bachelor's degree, in 2013 the master's degree from the Tashkent State University of Law. From 2013 to this day, he has been working at the Tashkent State University.
He began his career in 2013 as a teacher at the Department of Business Law. In 2016-2017 he taught at the Department of Criminal Law and Criminology, in 2017-2020 he worked as Deputy Dean of the 1st year, in 2020-2021 he worked as head of the Department of Practice and Internship. Komil Bakhtiyarovich, having continued his career as Deputy Dean of the Faculty of International Law and Comparative Law in September 2021, was appointed head of the Department of Criminal Law, Criminology and Anti-Corruption and is still working in this position.