Hakimov Komil Baxtiyarovich 1985 yilda Surxondaryo viloyatida tug`ilgan.
K.Hakimov o`zining pedagogik faoliyatini 2013 yildan to hozirgi kunga qadar Toshkent davlat yuridik universiteti bilan bog’lagan holda samarali mehnat qilib kelmoqda.
Xususan, 2013-2016 yillarda Tadbirkorlik huquqi (Biznes huquqi) kafedrasi o’qituvchisi, 2016-2017 yillarda Jinoyat huquqi va kriminologiya kafedrasi o`qituvchisi, 2017-2020 yillarda Toshkent davlat yuridik universitetining 1-kurs ma’naviy-ma’rifiy ishlar bo‘yicha dekan o‘rinbosari, 2020-2021 yillarda Toshkent davlat yuridik universitetining Amaliyot va kasibiy rivojlantirish bo‘limi boshlig‘i, Toshkent davlat yuridik universitetining Xalqaro huquq va qiyosiy huquqshunoslik fakultetining Yoshlar masalalari va ma’naviy-ma’rifiy ishlar bo‘yicha dekan o‘rinbosari lavozimlarida davom ettirib, 2021 yilning sentyabrdan Toshkent davlat yuridik universitetining Jinoyat huquqi, kriminologiya va korrupsiyaga qarshi kurashish kafedrasi mudiri vazifasini bajaruvchisi lavozimida ilmiy faoliyat bilan shug’ulanib kelmoqda.

Хакимов Комил Бахтиярович родился в 1985 году. В 2010 году окончил бакалавриат, в 2013 году магистратуру Ташкентского государственного юридического университета. С 2013 года по сей день осуществляет трудовую деятельность в Ташкентском государственном университете.
Трудовую деятельность начал 2013 году с должности преподователя на кафедре Бизнес права. 2016-2017 годах преподовал на кафедре Уголовного права и криминологии, 2017-2020 годах работал заместителем декана 1-го курса, 2020-2021 годах работал на должности начальника отдела Практики и стажировки. Комил Бахтиярович, продолжив свою трудовую деятельность на должности заместителя декана факультета Международного права и сравнительного правоведения в сентябре 2021 года был назначен на должность заведующего кафедры Уголовного права, криминологии и противодействии коррупции и по сей день работает на этой должности.