Hujjatlar ro‘yxati va topshirish muddati
O‘zbekiston Respublikasi fuqarolari o‘qishga kirish uchun har yili belgilangan muddatlarda ro‘yxatdan o‘tadi.
O‘zbekiston Respublikasi fuqarolari o‘qishga kirish uchun O‘zbekiston Respublikasi Oliy ta’lim, fan va innovatsiyalar vazirligining rasmiy veb-sayti magistr.edu.uz maxsus dasturi orqali elektron ravishda kiritadi:
oliy ma’lumot to‘g‘risidagi diplom;
xorijiy tilni B2 darajasida bilish darajasi to‘g‘risidagi milliy yoki unga mos darajadagi xalqaro sertifikat;
davlat stipendiyalari bilan taqdirlash to‘g‘risidagi hujjat — mavjud bo‘lganda.
Ayrim toifadagi abituriyentlar tomonidan TDYU magistraturasiga o‘qishga kirish uchun hujjat topshirish O‘zbekiston Respublikasi fuqarolari uchun belgilangan muddatlarda Internet jahon axborot tarmog‘i orqali TDYU qabul komissiyasiga taqdim etiladi:
tegishli davlat organi birinchi rahbarining tavsiyasi asosida bazaviy oliy yuridik ma’lumot hamda davlat hokimiyati va boshqaruvining markaziy organlarida yuridik mutaxassislik bo‘yicha kamida besh yil ish stajiga ega bo‘lgan rahbar xodimlar uchun o‘rnatilgan tartibda imzolangan va davlat organining blankida rasmiylashtirilgan, raqami va berilgan vaqti aks ettirilgan hamda elektron mehnat daftarchasida ko‘rsatilgan ma’lumotlar ilova qilingan tegishli davlat organi birinchi rahbarining tavsiyasi;
bazaviy oliy yuridik ma’lumotga ega, yuridik texnikumlarda (TDYU huzuridagi akademik litseyda) kamida uch yil ishlagan pedagog va rahbar xodimlar uchun o‘rnatilgan tartibda imzolangan va yuridik texnikum (akademik litsey) blankida rasmiylashtirilgan, raqami va berilgan vaqti aks ettirilgan hamda elektron mehnat daftarchasida ko‘rsatilgan ma’lumotlar ilova qilingan yuridik texnikum (akademik litsey) direktorining tavsiyasi;
tegishli oliy ta’lim muassasasining buyurtmasiga ko‘ra bazaviy oliy yuridik ma’lumotga ega bo‘lgan shaxslar uchun belgilangan tartibda imzolangan va oliy ta’lim muassasasi blankasida rasmiylashtirilgan, raqami va berilgan vaqti aks ettirilgan oliy ta’lim muassasasi rahbarining tavsiyasi;
xorijiy tilni B2 darajasida bilish darajasi to‘g‘risidagi milliy yoki unga mos darajadagi xalqaro sertifikat.

Список документов и сроки их подачи.
Через официальный веб-сайт Министерства высшего образования, науки и инноваций Республики Узбекистан для приема граждан Республики Узбекистан magistr.edu.uz вводит в электронном виде:
наименование, серия, номер образовательного учреждения, в котором выдан диплом о высшем образовании;
национальный или международный сертификат соответствующего уровня владения иностранным языком на уровне B2;
документ о награждении государственными стипендиями-при наличии.
Подача отдельных категорий абитуриентов документов для поступления в магистратуру ТГЮУ осуществляется в сроки, установленные для граждан Республики Узбекистан всемирной информационной сетью Интернет представляется в приемную комиссию:
для руководящих работников, имеющих базовое высшее юридическое образование и стаж работы по юридической специальности в центральных органах государственной власти и управления не менее пяти лет, на основании рекомендации первого руководителя соответствующего государственного органа по рекомендации первого руководителя соответствующего государственного органа, прилагаются сведения, указанные в электронной трудовой книжке, подписанные и оформленные на бланке государственного органа в установленном порядке.;
для педагогических и руководящих работников, имеющих базовое высшее юридическое образование, проработавших в юридических техникумах (академическом лицее при ТГЮУ) не менее трех лет, рекомендация директора юридического техникума (Академического лицея), подписанная в установленном порядке и оформленная на бланке юридического техникума (Академического лицея), с указанием номера и времени выдачи, а также с приложением сведений, указанных в электронной трудовой книжке;
рекомендация руководителя высшего образовательного учреждения, подписанная в порядке, установленном для лиц, имеющих базовое высшее юридическое образование по заказу соответствующего высшего образовательного учреждения и оформленная на бланке высшего образовательного учреждения, с указанием номера и времени выдачи;
национальный или международный сертификат соответствующего уровня владения иностранным языком на уровне В2