TDYU bakalavriati va magistraturasiga xorijiy fuqarolarni qabul qilish uchun hujjatlar https://online.tsul.uz/ orqali topshiriladi.
Magistraturaga qabul qilish tо‘g‘risidagi elektron arizaga quyidagilar elektron shaklda ilova qilinadi:
pasport (ID-karta) yoki uning о‘rnini bosuvchi hujjat;
oliy ma’lumot tо‘g‘risidagi diplom (yoki diplomdan kо‘chirma — О‘zbekiston Respublikasi oliy ta’lim muassasalarini davlat granti bо‘yicha о‘qib tugatganlar uchun) hamda unga ilova.
Arizaga ilova qilinayotgan har bir hujjat haqiqiyligi saqlanishini ta’minlovchi (har bir dyumga 200 nuqtadan kam bо‘lmagan) alohida fayl kо‘rinishida bо‘lishi kerak. Har bir fayl о‘lchami 10 Mbdan oshmasligi lozim.

Документы иностранных граждан для поступления в магистратуру и бакалавриат ТГЮУ подаются через https://online.tsul.uz/.
К электронному заявлению о приеме в магистратуру прилагаются в электронном виде:
паспорт (ID-карта) или его заменяющий документ;
диплом о высшем образовании (или выписка из диплома - для выпускников высших учебных заведений Республики Узбекистан по государственному гранту) и приложение к нему.
Каждый документ, прилагаемый к заявлению, должен быть в виде отдельного файла (не менее 200 точек на дюйм), который обеспечивает сохранение его подлинности. Размер каждого файла не должен превышать 10 МБ.
Допускается отправка прилагаемых к заявлению документов в виде отсканированных их копий в формате «PDF» (portable document format).