TDYU bakalavriati va magistraturasiga xorijiy fuqarolarni qabul qilish uchun hujjatlar https://online.tsul.uz/ orqali topshiriladi.
Magistraturaga qabul qilish tо‘g‘risidagi elektron arizaga quyidagilar elektron shaklda ilova qilinadi:
pasport (ID-karta) yoki uning о‘rnini bosuvchi hujjat;
oliy ma’lumot tо‘g‘risidagi diplom (yoki diplomdan kо‘chirma — О‘zbekiston Respublikasi oliy ta’lim muassasalarini davlat granti bо‘yicha о‘qib tugatganlar uchun) hamda unga ilova.
Arizaga ilova qilinayotgan har bir hujjat haqiqiyligi saqlanishini ta’minlovchi (har bir dyumga 200 nuqtadan kam bо‘lmagan) alohida fayl kо‘rinishida bо‘lishi kerak. Har bir fayl о‘lchami 10 Mbdan oshmasligi lozim.

Documents of foreign citizens for admission to the master’s and bachelor’s degree of TSUL are submitted through https://online.tsul.uz/.
The following shall be attached to the electronic application for admission in electronic form:
passport (ID-card) or a document substituting it;
diploma of higher education (or an extract from the diploma - for graduates of higher education institutions of the Republic of Uzbekistan on a state grant) and its annex.
Each document attached to the application must be in the form of a separate file (not less than 200 dots per inch) that ensures authenticity. Each file size should not exceed 10 MB.
It is allowed to send the application in the form of scanned copies of documents in "PDF" (portable document format) format.