TDYUda talabalarga stipendiya berish va ijtimoiy yordam ko‘rsatish tartibi
Toshkent davlat yuridik universiteti talabalariga stipendiya to‘lovlari O‘zbekiston Respublikasi Vazirlar Maxkamasining 2020-yil 31-yanvardagi “Oliy ta'lim muassasalari talabalariga to‘lanadigan stipendiyalar miqdorlarini belgilash hamda stipendiyalar tayinlash va to‘lash tartibini takomillashtirish chora-tadbirlari to‘g‘risida”gi 59-sonli qaroriga asosan amalga oshiriladi.
Tegishli moliya yilida oliy ta'lim muassasalarida stipendiya to‘lovlari uchun rejalashtirilgan byudjet mablag‘lariga nisbatan 10 foiz hamda to‘lov-kontrakt bo‘yicha rejalashtirilgan tushumlarning 2 foiz miqdoridagi mablag‘lar hisobiga Talabalarni rag‘batlantirish jamg‘armasini (keyingi o‘rinlarda Jamg‘arma deb ataladi) tashkil etilgan.
Ushbu jamg‘arma mablag‘laridan foydalanishda universitet rektorining 2020-yil 19-avgustdagi 08-146-son buyrug‘i bilan tasdiqlangan “Toshkent davlat yuridik universitetining iqtidorli talabalariga stipendiya tayinlash va grant ajratish to‘g‘risida”gi Nizom va universitet Kengashining 2020-yil 3-apreldagi 5-son yig‘ilishi bayonnomasi bilan tasdiqlangan “Toshkent davlat yuridik universiteti talabalarini rag‘batlantirish jamg‘armasi mablag‘laridan foydalanish hamda uning mablag‘laridan talabalarni moddiy qo‘llab-quvvatlash” tartibi mezonlariga asosan amalga oshiriladi.
Universitet talabalarini jamg‘arma mablag‘lari xisobidan rag‘batlantirish bo‘yicha universitet rektorining 2020-yil 11-sentabrdagi 02-116-sonli buyrug‘i bilan talabalarga o‘quv semestri yakuni bo‘yicha fanlardan o‘zlashtirish ko‘rsatkichlari bo‘yicha stipendiya belgilash, alohida qobiliyat va iqtidorga egaligi, jamoat ishlarida faolligi, shuningdek, ijtimoiy himoyaga muhtoj talabalarni rag‘batlantirish hamda moddiy yordam to‘lovi tayinlashda stipendiya komissiyasi tashkil etilgan.
Universitet talabalariga jamg‘arma mablag‘lari xisobidan iqtidorli talabalarga stipendiya va grantlar ajratish bo‘yicha universitet rektorining 2020-yil 26-avgustdagi 02-109-sonli buyrug‘i bilan universitet komissiyasi tashkil etilgan.

Порядок выдачи стипендии и оказания студентам ТГЮУ социальной помощи
Стипендии студентам Ташкентского государственного юридического университета выплачиваются в соответствии с постановлением Кабинета Министров Республики Узбекистан от 31 января 2020 года № 59 «О мерах по совершенствованию порядка определения размера стипендий, выплачиваемых студентам высших образовательных учреждений, их назначения и выплаты».
В соответствующем финансовом году за счет 10% запланированных бюджетных средств на стипендии в высших образовательных учреждениях и 2% планируемых доходов по контракту создан Фонд поощрения студентов.
При использовании средств данного фонда учитываются критерии Положения о присуждении стипендий и грантов одаренным студентам Ташкентского государственного юридического университета, утвержденного приказом ректора университета от 19 августа 2020 года № 08-146 и Порядка использования средств Фонда поощрения студентов Ташкентского государственного юридического университета и материальной поддержке студентов из его средств, утвержденного  протоколом заседания совета университета №5 от 3 апреля 2020 года.
Приказом ректора университета от 11 сентября 2020 года 02-116 создана стипендиальная комиссия, деятельность которой направлена на определение стипендии студентов по показателям успеваемости, одаренности, активности в общественной работе по итогам семестра, а также оказание материальной помощи студентам, нуждающихся в социальной защите за счет средств Фонда.
Приказом ректора университета от 26 августа 2020 года № 02-109 создана комиссия университета по выделению стипендий и грантов одаренным студентам за счет средств Фонда.