GIZ bilan hamkorlikda “Ma’muriy yurisdiksiyaning tuzilishi va vazifalari” mavzusida mahorat darsi o‘tkazildi
Toshkent davlat yuridik universiteti “Ma’muriy va moliya huquqi” kafedrasi tashabbusi bilan Germaniya xalqaro hamkorlik jamiyati (GIZ) “Markaziy Osiyoda huquqiy davlatchilikni ilgari surish” dasturi bilan hamkorlikda o‘tkazilgan mashg‘ulotni Berlin shahri ma’muriy sudi sudyasi Shtefan Groskurt olib bordi.
“Ma’muriy huquq/Ma’muriy sud ish yurituvi” fani doirasida tashkil etilgan mahorat darsida ishtirokchilar “Ma’muriy huquq” va bu bo‘yicha Germaniya tajribasi borasida o‘zlarini qiziqtirgan savollarga javob oldi.

В сотрудничестве с GIZ проведен мастер-класс на тему «Структура и задачи административной юрисдикции»
Занятие, организованное по инициативе кафедры административного и финансового права ТГЮУ в сотрудничестве с региональной программой Германского общества по международному сотрудничеству (GIZ) «Содействие правовой государственности в Центральной Азии», провел судья городского административного суда Берлина Штефан Гроскурт.
На мастер-классе в рамках модуля «Административное право/Административное судопроизводство» участники получили ответы на интересующие их вопросы по административному праву и опыту Германии в этой сфере.