Yuridik texnikumlarning 51 nafar bitiruvchisi suhbat asosida TDYU talabasi bo‘ldi
Xabaringiz bor, Vazirlar Mahkamasining 2021-yil 22-noyabrdagi “O‘zbekiston Respublikasi Adliya vazirligi tizimidagi ta’lim muassasalari faoliyatini yanada takomillashtirish chora-tadbirlari to‘g‘risida”gi qaroriga muvofiq Adliya vazirligi yuridik texnikumlarining yo‘llanmaga ega bo‘lgan bitiruvchilari Toshkent davlat yuridik universiteti bakalavriatiga yakka tartibdagi suhbat asosida 2-kursdan o‘qishga kirish huquqiga ega.
Joriy yilda Adliya vazirligi yuridik texnikumlarini tamomlagan 51 nafar o‘quvchi TDYUga suhbat asosida qabul qilindi. Bu ko‘rsatkich 2021-yilga nisbatan deyarli 6 barobar ko‘pdir.

51 выпускник юридических техникумов по результатам собеседования стал студентом ТГЮУ
Как вы знаете, согласно постановлению Кабинета Министров от 22 ноября 2021 года «О мерах по дальнейшему совершенствованию деятельности образовательных учреждений в системе Министерства юстиции Республики Узбекистан» выпускники юридических техникумов Министерства юстиции, имеющих направления,  вправе поступить на 2-й курс бакалавриата Ташкентского государственного юридического университета на основании индивидуального собеседования.
В настоящее время в ТГЮУ по результатам собеседования зачислен 51 студент, окончивший юридические техникумы Министерства юстиции. Этот показатель в 6 раз больше, чем в 2021 году.